Dünyada yenilikte ve yenileşmede etkin olan ülkeler.

02.2018 – İnovasyon :  Bilimsel araştırmalar yöntemi ile; Yeni veya önemli ölçüde geliştirilmiş eski üretimlerin, tüm dünya insanlarının hizmet ve ilgisine yönelik yurt içi ve yurt dışı çalışmaları kapsayan yenilikçi, girişimci çalışmalara verilen bir ad olarak yorumlanmaktadır.

Beş kıta ve 140 ülke arasında devleti, milleti ve tüm dünya ülke ve insanlarına yönelik yenilikçi uygulamaları olan ülke sıralamasında:   İsviçre, İngiltere, İsveç, Hollanda; ABD, Finlandiya, Singapur, İrlanda, Lüksemburg ve Danimarka her türlü yenilik ve yenileşmede önde giden ilk 10 ülke sıralamasına girmektedirler.  Diğer örnek ülkeler ise. Hindistan, İsrail, Şili, Kanada, Mauritius, Güney Kıbrıs, Kazakistan, Hong Kong, Güney Afrika, Kostarika, Senegal, Meksika, G. Kore, Suudi Arabistan, Romanya, Bulgaristan, Belarus, Vietnam ..  bile Türkiye’den daha üst sıralarda yer alırken Türkiye 58. sıraya denk gelmektedir. Yorum sizlere ait! Kaynak: http://www.wipo.int/  01.2016

Not: 18 Şubat 2018 – Başbakan Binali Yıldırım demeç veriyor: Altay tanklarının üretimine Almanya’nın iştirak etmesini dilediğini söyleyen Yıldırım Daha fazla Almanya’ya fayda getirir çünkü makineler Almanya’dan geliyor, önemli aksamlar Almanya’dan geliyor, daha basit parçalar Türkiye’de yapılıyor.

2017 de beton ve  asfalt sayesinde % 7 büyüdük! İnovasyona Türkiye’nin katkısı, bu kadar. 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir